15 wrz 2017

W Amazone gościło ponad 120 dziennikarzy branżowych

Präsentation
Spod zadaszonej trybuny dziennikarze mogli poznać szczegóły programu nowości maszyn rolniczych Amazone.

Z okazji międzynarodowej konferencji gromadzącej prasę fachową, na początku września 2017 gośćmi Amazone było ponad 120 dziennikarzy branżowych z 30 krajów. Przedsiębiorstwo wykorzystało to spotkania, aby poinformować ich o wielu nowych maszynach  i procesach rozwojowych. Amazone zaprezentuje te maszyny szerokiej publiczności po raz pierwszy na największych na świecie, wiodących targach techniki rolniczej Agritechnica, które odbędą się od 12. do 18. listopada w Hanowerze. Dwudniowa konferencja prasowa zorganizowana była razem z Grimme Landmaschinenfabrik GmbH & Co. KG i odbywała się w Grimme Hof w Cappeln (Oldenburg).

Najpierw Christian Dreyer, jeden z dwóch szefów Amazone opisał pozytywny rozwój firmy. W roku 2017 spodziewa się wyraźnie zwiększonych obrotów. "Znajdujemy się na stabilnym kursie sukcesu i chcemy dalej kontynuować drogę trwałego i stałego wzrostu", powiedział Christian Dreyer. "Zgodnie z hasłem ´Go for Innovation` wszystkie strefy kompetencji kierujemy  na innowacyjność tak, aby przekonywać klientów do Amazone", kontynuował Christian Dreyer. Przedsiębiorstwo będzie również dalej rozwijało ofertę serwisową a szczególną uwagę przykłada do zakresu uprawy gleby i digitalizacji.

"Decydującym silnikiem dla prawie wszystkich nowości Amazone było i jest założenie ´zawsze więcej precyzji` - czy to przy nawożeniu czy w ochronie oślin, przy uprawie gleby lub siewie. Więcej precyzji pomaga naszym klientom we wszystkich działaniach, bardziej chroni środowisko, redukuje koszty zmienne oraz poprawia wielkość i jakość plonów", wyjaśnił szef firmy.

100 lat techniki nawożenia Amazone
Jako historycznego a jednocześnie aktualnego przykładu Christian Dreyer użył najpierw rozsiewaczy nawozów Amazone,  które w tym roku obchodzą jubileusz swojego 100 lecia: "To historia sukcesu, która zaczęła się  w 1917 roku od zbudowania rozsiewacza walcowego Michel, a 100 lat później ustala nowe standardy precyzji w technice nawożenia przez dalekosiężną koncepcję AutoTS."

Wokół innowacji zwiększającej precyzję
W trwającym trzy godziny programie, Christoph Laumann, kierownik marketingu produkcji w Amazone  wspólnie z zespołem zaprezentował dziennikarzom 26 różnych nowości. Wśród nich znalazły się zaczepiany rozsiewacz nawozów ZG-TS 01, opryskiwacz zawieszany UF 02, opryskiwacz zaczepiany UX 01, agregaty uprawowo siewne Cataya i Centaya oraz Ceus, to jest kombinacja brony talerzowej i kultywatora a także wiele nowo skonstruowanych prototypów. We wszystkich nowych maszynach zespół zademonstrował w jaki sposób inżynierowie przetwarzają cele "więcej precyzji" oraz "wyższy komfort obsługi dla użytkownika" na praktyczne rozwiązania.

Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się dwie specjalne nowości, które wyznaczają zupełnie nowe skale w kwestii precyzji. Należą do nich nowy Wind-Control-System dla rozsiewaczy nawozów oraz prowadzenie belki polowej ContourControl z SwingStop pro dla opryskiwaczy polowych.

Najlepszy oferent w zakresie uprawy gleby
W zakresie uprawy gleby impreza pokazała, że Amazone ze swoimi bronami i kultywatorami wirnikowymi, kompaktowymi bronami talerzowymi, pługami oraz kultywatorami należy dzisiaj do najlepszych oferentów tej techniki. Program jest rozwijany przez Amazone wraz z nowymi seriami np. kompaktowych bron talerzowych CatrosXL.  Po zakupie fabryki pługów Vogel & Noot  firma Amazone oferuje bardzo szeroki program pługów, do którego należy nowy typ o nazwie Hektor oraz pług siodłowy liczący do 8 lemieszy.

Praktyczne prezentacje polowe
Po prezentacji teoretycznej odbyły się praktyczne pokazy polowe, które ukoronowały konferencję. Przy znakomitej, słonecznej pogodzie dziennikarze mieli doskonałe warunki, aby  ocenić wiele nowości bezpośrednio w polu, wykonać mnóstwo zdjęć i filmów obrazujących maszyny.