10 sie 2017

Pantera+ o więszej zdolności pokonywania wzniesień

Pantera4502+
Pantera+ pokonuje nachylenia do 34 % - około 25 % więcej, niż maszyna seryjna.

Samojezdny opryskiwacz polowy Pantera marki Amazone ze swoim bezstopniowym napędem hydrostatycznym znakomicie sprawdza się również w trudnych warunkach pracy. Dysponuje dobrą siłą uciągu wyliczoną na pokonywanie wzniesień występujących w do 27 % zwykłych wymagań praktyki. Są jednakże również takie sytuacje, np. w ekstremalnie górzystym terenie, gdzie wymagana jest zdolność do pokonywania większych pochyłości. Do takich prac firma Amazone proponuje samojezdny opryskiwacz polowy w wersji Pantera+. Przy wariancie Plus planetarne przekładnie kół  bezstopniowego napędu hydrostatycznego oddzielnie dla każdego z kół są zamiast przełożenia seryjnego 1:23,5 wyposażone w mniejsze przełożenie, to jest 1:30. Dzięki temu Pantera+ pokonuje wzniesienia aż do 34 % - około  25 % większe, niż maszyna seryjna. Mniejsze przełożenie przekładni wiąże się z obniżenie maksymalnej prędkości jazdy z 50 km/h do 40 km/h.

Pakiet Plus jest do dyspozycji dla wszystkich typów opryskiwacza Pantera, także dla Pantera W oraz Pantera H, co pozwala na pracę o różnych wymaganiach odnośnie rozstawu śladów i prześwitu. Możliwe jest również przezbrojenie starszych maszyn serii Pantera 4502.

Amazone oferuje samojezdne opryskiwacze polowe Pantera 4502 ze zbiornikami o pojemności 4.500 litrów oraz z belką polową Super-L2 o szerokości roboczej od 21 m do 40 m an. Specjalne podwozie tandemowe w Pantera zabezpiecza nie tylko dobre dopasowanie do nierówności podłoża, ale również stabilną, bezpieczną pozycję na zboczach. Dzięki regulacji poziomowania i hydropneumatycznej amortyzacji kierowca korzysta w Pantera z optymalnego komfortu jazdy. Kombinacja specjalnego kształtu podwozia i sprawdzonego zawieszenia belki polowej Amazone zapewnia spokojne, optymalne prowadzenie belki polowej nawet w trudnych warunkach glebowych.