Redlice | Zagarniacze

DMC-Primera_12001-2C_d0_kw_1003_d1_190109_rdax_170x149.jpg

Zawieszenie redlic dłutowych na równoległoboku

Redlice dłutowe są zawieszone na równoległobokach. Jest to wprawdzie dość skomplikowane, ale zapobiega niemożności zachowania żądanej głębokości siewu przy różnych lub zmieniających się (podczas jazdy pod górę i z góry, w poprzeczniakach, przy różnej twardości gleby itp.) prędkościach jazdy i dodatkowych nierównościach gleby.


Wysokie wschody roślin – wszystko zależy od redlicy

  • Siew o jednorodnej głębokości
  • Najlepsze oczyszczanie redlin
  • Maksymalna prędkość
  • Duża niezawodność zastosowania
Więcej informacji + Mniej informacji -
Primera_DMC_9000_005_d1_110912_und_Primera_Russland_9-12_dx_jg_DSC03438_d1_190109_rdax_170x221.jpg

Zasada skośnie przechodzących „tuneli”

Redlice są rozmieszczone w czterech rzędach z rozstawem 18,75 cm lub trzech rzędach z rozstawem 25 cm w taki sposób, że między nimi występują skośnie przechodzące „tunele” o wymiarze ok. 75 cm. Zasada ta umożliwia względnie niewielki rozstaw redlic (od 18,75 cm lub 25 cm) w celu szybkiego zamykania upraw (zacienienie!) i stanowi jednocześnie niewielkie ryzyko zapchania przez masy słomy.

Więcej informacji + Mniej informacji -
Die Scharspitze (1)

Czubek redlicy

Czubek redlicy lub „dłuto” jest chronione przed zużyciem z przodu za pomocą płyty z węglika spiekanego (węglika wolframu i kobaltu) – w ten sposób ten czubek redlicy wytrzyma bardzo długo. Jest to także wynalazek AMAZONE, który już wielokrotnie był kopiowany. Można łatwo zauważyć: Redlica dłutowa AMAZONE jest wynikiem wieloletnich doświadczeń i po prostu doskonale się sprawdza.

Alternatywnie można też zastosować zestaw dłut redlicy z 2 płytami opancerzonymi dla dłuższej trwałości, np. na glebach piaszczystych.

Przy wysiewie po pługu lub w mulcz AMAZONE dodatkowo oferuje zestaw dłut do siewu pasmowego o szerokości ok. 55 mm. Ten zestaw umożliwia szerszy rozsiew np. w celu lepszego ukrzewienia.

W przypadku płytkiego siewu szerokopasmowego np. lnu najlepiej sprawdza się zestaw dłut typu gęsiostopka o szerokości 150 mm lub 200 mm. Przy odstępie między redlicami wynoszącym 18,75 cm przy zastosowaniu redlicy typu gęsiostopka o szerokości 150 mm uzyskuje się niemal całopowierzchniową, a przy szerokości 200 mm kompletną likwidację chwastów, podobnie jak w przypadku płytkiego kultywatora. Przy tym zapotrzebowanie na siłę pociągową w przypadku węższej gęsiostopki jest mniejsze, niż przy szerokości 200 mm.

Więcej informacji + Mniej informacji -

Rolki pałąkowe na każdej redlicy

Duży postęp firma AMAZONE osiągnęła dzięki tzw. rolkom pałąkowym przy każdej redlicy po lewej i prawej stronie obok redliny wysiewu. Dzięki temu głębokość każdej redlicy jest indywidualnie stabilnie kopiowana, a dodatkowo każda pojedyncza redlina wysiewu jest bezpiecznie zamykana luźną glebą, także w przypadku gleb lub miejsc bardzo wilgotnych. I wszystko to także przy prędkościach roboczych do 18 km/h. Oznacza to, że: niezależnie od tego, jaka ilość gleby jest odrzucana na boki przez dłuto – obie okrągłe tarcze odbijają tę glebę w redlinę wysiewu. Dzięki skośnemu ustawieniu tarczy z obydwu stron działa niewielki nacisk. To, czego nie zamkną rolki, jest wyrównywane przez zagarniacz sprężynowy. Dodatkowo wyrównuje on powierzchnię gleby. Zagarniacz rolkowy kończy proces wysiewu i w razie potrzeby na luźnych glebach dociska redlinę.

  • Dobry kontakt z glebą dzięki oczyszczaniu redliny przez dłuto
  • Duża ilość ziemi o drobnych gruzełkach na redlinie wysiewu, przez co gleba w sąsiedztwie ziarna szybko się nagrzewa


Doskonałe warunki startowe

Rolka pałąkowa składa się z tarcz refleksowych i pałąków stanowiących elementy podporowe. Pałąki z cienkiego materiału umieszczone na zewnątrz tarcz refleksowych utrzymują zarówno dłuto, jak i tarcze refleksowe zawsze na żądanej głębokości – niezależnie od prędkości roboczej! Ze względu na wyjątkowo wąski kształt nawet w przypadku wilgotnej gleby nie tworzy się żadna większa warstwa glebowa – dzięki czemu maszynę można stosować także wtedy, gdy gleba jest jeszcze bardzo wilgotna. I to bez zgarniaczy, które – jak wiadomo – z łatwością ciągną słomę zmieszaną z glebą na rolkach prowadzących, następnie je hamują i zużywają się.

Głębokość siewu jest regulowana centralnie dla każdego modułu redlic za pomocą korby – bardzo prosto i szybko.

Więcej informacji + Mniej informacji -

Rolka peła metalowa do gleb kamienistych

Jako alternatywa dla rolki pałąkowej AMAZONE oferuje rolkę metalową pełną do gleb kamienistych z bezobsługowymi łożyskami i trwałym smarowaniem. Są one przede wszystkim odporne na zapchanie kamieniami.

Alternatywnie można użyć jej w wielu warunkach również jako odporne koła bieżne. W bardzo suchych warunkach zostawiają one ślad, w którym zbiera się woda. Przy zastosowaniu na glebach wilgotnych przekonują one zdolnością do samoczynnego oczyszczania sie. Dodatkowo są odporne na kamienie i nie mają tendencji do zapychania się. Ze względu na to, że przy zastosowaniu koła pneumatycznego można zrezygnować z zagarniaczy, jest to korzystna cenowo alternatywa do rolki pałąkowej lub metalowej pełnej z następującym po niej zagarniaczem.

Więcej informacji + Mniej informacji -
PA090019_d1_190109_rdax_170x146.jpg

Ochrona przed przeciążeniami REVOMAT

W przypadku czołowego natrafienia dłut redlicy na np. grube kamienie lub mocno ubity poprzeczniak łącznik górny ugina się gwałtownie z precyzyjnie nastawianym ciśnieniem. Redlica odskakuje, a następnie wraca do pozycji wyjściowej. Automatycznie, super. W przypadku umiejscowionych zwykle ukosem do kierunku jazdy przeszkód redlica po prostu odwraca się na bok – ponieważ cała dźwignia dolna nie jest sztywna, lecz stanowi jedną długą płytę sprężystą. Również automatycznie, super.

1. Łącznik górny prosty, redlica dłutowa w pozycji roboczej

2. Łącznik górny ugięty redlica dłutowa „wyprzęgnięta” po natrafieniu na przeszkodę w glebie

Więcej informacji + Mniej informacji -
primera_0215_09_rdax_170x204.jpg

Równa rola za maszyną

Po przejściu redlic Primera DMC pole pozostaje równe (bez bruzd czy nasypów), co z kolei – oprócz równomiernego wschodu – ma także praktyczne zalety wynikające z jazdy, np. zapewnia spokojną jazdę kombajnu, opryskiwacza do ochrony roślin (belki polowe!) oraz rozsiewacza nawozów. Dotyczy to w szczególności także obu końców pól w poprzeczniakach.

Więcej informacji + Mniej informacji -
Arbeitsablauf_Saat_DMC-Striegel_001_d1_190109_rdax_170x121.jpg

Przykrywanie siewu glebą zagarniaczem sprężynowym

Zagarniacz sprężynowy wyrównuje powierzchnię. Pracuje bez zapychania się także przy dużych ilościach słomy. Indywidualnie uchylne i ułożyskowane elementy zagarniacza dostosowują się do nierówności gleby, przykrywając nasiona niezależnie od ilości słomy na powierzchni.

Więcej informacji + Mniej informacji -
Arbeitsablauf_Saat_DMC-Striegel_003_d1_190109_rdax_170x121.jpg

Dodatkowy docisk opcjonalnym zagarniaczem rolkowym

Rolki dociskowe zagarniacza rolkowego dodatkowo dociskają glebę na redlinie wysiewu. Stosowanie tej metody jest zalecane w szczególności na lekkich, suchych glebach podczas siewu kultur jarych lub rzepaku. Belkę z rolkami AMAZONE można szybko centralnie zablokować w stanie podniesionym bez wykonywania funkcji.

Więcej informacji + Mniej informacji -
Druckrollen bei feuchten (klebrigen) Bodenverhältnissen (1) Arbeitsablauf_Saat_DMC-Striegel_002_d1_190109

Rolki dociskowe w wilgotnych (kleistych) warunkach glebowych

Uwaga: W przypadku współczesnych siewników z rolkami dociskowymi lub prowadzącymi praktycy zalecają wyłączenie, wymontowanie lub zablokowanie ich w stanie podniesionym (nieczynnym) w wilgotnych (kleistych) warunkach glebowych. Jest to możliwe jednak tylko wtedy, gdy z tą rolką dociskową nie jest sprzężone kopiowanie głębokości. Zdecydowana wada innych systemów. W AMAZONE problem ten został doskonale rozwiązany!

Więcej informacji + Mniej informacji -
Scharspitze mit einer Hartmetallplatte

Czubek z płytką z węglika spiekanego

Siew bezpośredni: tak
Zapotrzebowanie na siłę pociągową: bardzo małe
Szerokość siewu: 1,5 cm
Szerokość czynna: 1,5 – 3,5 cm

Więcej informacji + Mniej informacji -
Scharspitze mit zwei Hartmetallplatten

Czubek z dwoma płytkami z węglika spiekanego

Siew bezpośredni: tak
Zapotrzebowanie na siłę pociągową: małe
Szerokość siewu: 1,5 cm
Szerokość czynna: 1,5 – 3,5 cm

Więcej informacji + Mniej informacji -
Scharspitze für die Bandsaat

Czubek do siewu pasmowego

Siew bezpośredni: warunkowo
Zapotrzebowanie na siłę pociągową: małe
Szerokość siewu: 5,5 cm
Szerokość czynna: 5,5 cm

Więcej informacji + Mniej informacji -
Gänsefußmeißel mit einer Hartmetallplatte 150 mm breit

Gęsiostopka z płytką z węglika spiekanego o szerokości 150 mm

Siew bezpośredni: nie
Zapotrzebowanie na siłę pociągową: średnie
Szerokość siewu: 10 cm
Szerokość czynna: 15 cm/niemal całopowierzchniowo

Więcej informacji + Mniej informacji -
Gänsefußmeißel mit einer Hartmetallplatte 200 mm breit

Gęsiostopka z płytką z węglika spiekanego o szerokości 200 mm

Siew bezpośredni: nie
Zapotrzebowanie na siłę pociągową: duże
Szerokość siewu: 10 cm
Szerokość czynna: 20 cm/całopowierzchniowo

Więcej informacji + Mniej informacji -

Czy to nie brzmi ciekawie?

Zostaw swoje dane kontaktowe*, wkrótce skontaktujemy się z Tobą:
* Twoje dane kontaktowe zostaną wykorzystane jedynie do nawiązania pożądanego przez Państwa kontaktu.