Fertiliser Delivery Cart FDC 6000

Precyzyjne i bezpieczne dozowanie płynnego nawozu bezpośrednio podczas siewu

Firma AMAZONE specjalnie do pracy na suchych polach opracowała zestaw do nawożenia płynnego FDC, który można stosować w połączeniu z siewnikiem Primera DMC, siewnikiem Condor lub siewnikiem punktowym EDX. Urządzenie jest zawieszone między ciągnikiem a zaczepianym siewnikiem. Pompa z napędem od koła transportuje płynny nawóz do redlic, które następnie wprowadzają go do gleby. Agregat ten służy do wykonania siewu i wstępnego nawożenia w jednym przejeździe. Płynne nawożenie bezpośrednio podczas siewu sprzyja wzrostowi nasion i oszczędza dodatkowy przejazd. Stosowanie nawozów granulowanych na suchych obszarach jest ograniczone. Płynny nawóz jest w pełni dostępny dla młodych roślin już na początku fazy wzrostu.

Dzięki kombinacji FDC i siewnika z własnym zbiornikiem na nawozy granulowane, płynne nawozy i nawozy mineralne mogą być stosowane równolegle w jednym przejeździe. W ten sposób można optymalnie zaopatrzyć rośliny w składniki odżywcze w zależności od warunków.

Więcej informacji + Mniej informacji -

Podwozie i dyszel

Ciężar jest optymalnie rozłożony na podłożu dzięki dużym oponom 800/45/26,5, które mają dużą powierzchnię styku, co nie niszczy naturalnej struktury podłoża. Zbiornik na nawóz można w razie potrzeby zamontować do ciągnika za pomocą zawieszenia dźwigni dolnych kat. 3, 4 lub K700, stosując ucho dyszla lub głowicę kulową. Aby zapewnić optymalny rozkład masy i lepszą trakcję ciągnika, dyszel jest standardowo obciążony dodatkową masą. Do dołączania i odłączania siewnika oraz do poziomego ustawienia maszyny dyszel seryjnie wyposażono w siłownik hydrauliczny. Standardowo uchwyty na węże znajdują się na dyszlu, gdzie można zawiesić przewody hydrauliczne i przyłącza elektryczne po odłączeniu urządzeń, utrzymując je w porządku i czystości.

Z tyłu FDC posiada zawieszenie dźwigni dolnych, do którego szybko można dołączyć zaczepiany siewnik.

Pomimo swojej długości na poprzeczniaku, kompletna kombinacja FDC i siewnika jest zwrotna i można nią jechać po śladach.

Więcej informacji + Mniej informacji -
Großvolumiger Flüssigdüngertank für hohe Leistung (1) Wendemanöver_d1_190820

Duży zbiornik na płynny nawóz, zapewniający wysoką wydajność

Zestaw FDC składa się z dwóch zbiorników z płynnymi nawozami, każdy o pojemności 3.000 litrów, tj. o całkowitej pojemności 6.000 litrów. Przy dawce oprysku 60 l/ha, jeden zbiornik wystarczy na 100 ha i tym samym na około jednodniową zmianę w dużych gospodarstwach rolnych. Dwa zbiorniki na płynny nawóz są standardowo wyposażone we wskaźnik stanu napełnienia, dzięki czemu operator ma pełną kontrolę podczas pracy.

Poza zbiornikami na nawóz, zestaw FDC wyposażono w dwa zbiorniki na czystą wodę o pojemności 300 litrów, dzięki czemu całe urządzenie, łącznie z pompą i wężami, można w międzyczasie efektywnie myć wodą . Wszystkie zbiorniki są praktycznie dostępne poprzez platformę roboczą i posiadają duże otwory do napełniania.

Więcej informacji + Mniej informacji -

Precyzyjne dozowanie i prosta obsługa

Zestaw FDC wyposażono w pompę cieczy roboczej z aplikacją nawozów w zależności od prędkości roboczej, za pomocą której można bardzo precyzyjne określać dawki od 40 do 300 l/ha. Komputer obsługowy AmaSpray+ zapewnia precyzyjną kontrolę. Możliwa do osiągnięcia prędkość robocza wynosi do 20 km/h. Zestaw napełnia się za pomocą oddzielnej, napędzanej silnikiem pompy o wydajności napełniania 500 l/min.

Płynny nawóz jest pompowany wężami do redlic siewnika. Węże do nawozów są starannie ułożone i zabezpieczone osłoną chroniącą przed kamieniami i uszkodzeniami. Płynny nawóz dostarczany jest przez specjalny otwór wylotowy na redlicy. Aby zapobiec kapaniu na poprzeczniaku, każdy wylot posiada własną membranę. Dodatkowo każdy wylot posiada odpowiednio dużą tarczę dozującą, zależnie od dawki oprysku.

Obsługa obiegu cieczy jest bardzo prosta dzięki panelowi obsługowemu po lewej stronie maszyny, znanemu z technologii ochrony roślin AMAZONE. Filtry ssące i ciśnieniowe w obiegu cieczy zapewniają wysoki stopień bezpieczeństwa pracy i oddzielają zanieczyszczenia od płynnego nawozu.

Więcej informacji + Mniej informacji -
Anwendungsfälle (1) FDC_6000_PrimeraDMC_9001-2C_Transport_d1_191010

Zastosowanie

Zestaw FDC jest stosowany głównie na suchych obszarach rolniczych. Nawożenie wstępne płynnymi nawozami nie usuwa z gleby tak dużej ilości wilgoci i nawóz nie musi być rozpuszczony, aby był dostępny dla roślin.

Szybka dostępność i lepsza użyteczność nawozów płynnych, nawet w niskich temperaturach, to kolejny argument przemawiający za nawożeniem płynnym. Zastosowanie płynnego nawozu podczas siewu zwiększa wzrost roślin i w krótkim czasie zapewnia gęstość upraw. Zmniejsza to ilość chwastów, a tym samym zmniejsza ilość stosowanych pestycydów. Szybki rozwój młodych roślin ma również pozytywny wpływ na wielkość plonów.

Więcej informacji + Mniej informacji -
Einsatzergebnisse aus der Saison 2018 in Russland (1) mit_und_ohne_AHL_d1_190819

Wyniki z sezonu

Podczas siewu rzepaku, jęczmienia browarnego, grochu i soi zastosowaliśmy płynny nawóz AHL. Kombinacja składała się z siewnika Primera DMC 9000 w połączeniu z zestawem FDC 6000. Dawka nawozu płynnego wynosiła 60 l/ha, więc mogliśmy zasiać obszar o powierzchni 100 ha. Ciągnik miał moc 320 KM. Prędkość robocza wynosiła od 13 do 15 km/h.

Rozwój roślin na bazie płynnego nawozu AHL jest wyraźnie lepszy niż w przypadku braku zastosowania AHL. Wyraźnie zielone zabarwienie roślin wskazuje na dobre dostarczanie składników odżywczych. Roślina nawożona AHL jest również znacznie bardziej zaawansowana pod względem wzrostu.


Ilustracja:
• Po lewej stronie z nawożeniem AHL
• po prawej stronie bez nawożenia AHL 

Więcej informacji + Mniej informacji -
Technische Daten (1)

Dane techniczne: Zestaw FDC 6000

Szerokość transportowa (mm):
3270 (przy ogumieniu 800/45 26,5)
3000 (przy ogumieniu 700/50 26,5)

Wysokość transportowa (mm): 2990
Długość transportowa (mm): 6150
Pojemność zbiornika (l): 6000
Pojemność zbiornika (l) (czysta woda): 600
Dodatkowe zapotrzebowanie na moc (kW/KM): 37/50

Więcej informacji + Mniej informacji -

Czy to nie brzmi ciekawie?

Zostaw swoje dane kontaktowe*, wkrótce skontaktujemy się z Tobą:
* Twoje dane kontaktowe zostaną wykorzystane jedynie do nawiązania pożądanego przez Państwa kontaktu.