2020-10-02

Wszystkie atuty są potrójne: Triple-Shoot w siewniku Cirrus-CC

Profesjonalna uprawa roślin stoi przed coraz większymi wyzwaniami. Zmniejszenie ilości środków ochrony roślin, jak również zwiększenie odporności chwastów i ekstremalne zmiany klimatyczne to tylko kilka przykładów, które mają duży wpływ na rolnictwo. W efekcie wymagania stawiane m.in. nowoczesnej technice siewu stale rosną. Precyzyjne dozowanie i utrzymywanie głębokości siewu nasion mają absolutny priorytet, aby zapewnić wysokie plony. Zmienny siew oraz automatyczne włączanie i wyłączanie na poprzeczniakach mają również rosnące znaczenie. Szczególny nacisk położono również na jednoczesne dozowanie kilku nasion, nawozów oraz upraw towarzyszących i podsiewów. Wszystko to można doskonale zrealizować dzięki nowemu uniwersalnemu agregatowi uprawowo-siewnemu Cirrus-CC.

Siew bez granic
W tym celu siewnik Cirrus-CC został wyposażony w 2-komorowy zbiornik ciśnieniowy i drugi odcinek transportowy z dodatkowymi jednotarczowymi redlicami nawozowymi FerTeC. Dzięki zastosowaniu nowego, uniwersalnego, nabudowanego siewnika GreenDrill 501, w tzw. metodzie Triple-Shoot, można wysiewać jednocześnie i niezależnie od siebie nawet trzy materiały na różnych poziomach wysiewu. 

Ta technologia umożliwia użytkownikowi stosowanie wielu metod uprawowych. Uprawy towarzyszące i wsiewki są korzystne dla zwalczania chwastów oraz zwiększania ochrony przed erozją i bioróżnorodności. Dzięki metodzie Triple-Shoot można wykonać siew trzech różnych nasion w jednym przejeździe: Np. płytki siew rzepaku wykonywany za pomocą redlic dwutarczowych TwinTeC+. Bób, który jest odkładany głębiej przez jednotarczowe redlice FerTeC, służy jako utrwalacz azotu. Za pomocą siewnika GreenDrill i blach odbojowych można wysiewać na powierzchni trzecie medium. 

Alternatywnie można zastosować dwa rodzaje nasion z nawozem na trzech różnych poziomach: W ten sposób niewielka ilość nawozu jest aplikowana j razem z materiałem siewnym za pomocą redlicy wysiewającej w metodzie Single-Shoot, co znacząco sprzyja rozwojowi młodych roślin. W celu pobudzenia wzrostu korzeni nawóz jest również odkładany w głębszej warstwie gleby między rzędami wysiewu za pomocą redlic nawozowych FerTeC przy użyciu metody Double-Shoot. Dzięki temu rozdzielnemu rozmieszczeniu nawóz może być używany w bardziej ukierunkowany sposób, aby zapewnić pełne zaopatrzenie rośliny. Dzięki GreenDrill siew rośliny towarzyszącej odbywa się za pomocą metody Triple-Shoot. Rolnik lub usługodawca może w ten sposób bardzo elastycznie łączyć nasiona i nawozy.

Łatwa obsługa
Kalibracja dozowników w 2-komorowym zbiorniku oraz w GreenDrill jest bardzo łatwa i wykonywana za pomocą opcjonalnego TwinTerminal 3.0 lub za pomocą aplikacji mySeeder, bez konieczności ciągłego wsiadania i wysiadania z kabiny ciągnika. Na terminalu Amazone ISOBUS AmaTron 4 wyświetlane są normy wysiewu i prędkość obrotowa. Operator może łatwo zmieniać normę wysiewu podczas pracy bezpośrednio z kabiny ciągnika. 

Precyzyjna uprawa ze zmiennym siewem
Przy zastosowaniu kart aplikacyjnych i funkcji MultiBin wszystkie trzy zbiorniki mogą być sterowane indywidualnie, a dawki wysiewu poszczególnych roślin można zmieniać niezależnie od siebie w zależności od konkretnej pozycji na polu. Na poprzeczniakach za pomocą funkcji MultiBoom następuje automatyczne przełączanie GPS-Switch z opóźnieniem czasowym dla każdego wysiewanego asortymentu.
 

Więcej informacji i filmy wideo można znaleźć na stronie: www.triple-shoot.com


Pakiet dla mediów: Pobierz obrazy (24,2 MB)


Alle

Amazone_Pantera 4503_Profihopper 1250_Precea 4500-2CC Super
2021-04-22, Hasbergen-Gaste

Grupa AMAZONE kontynuuje dynamiczny wzrost

Grupa Amazone przekroczyła próg 500 milionów obrotów w roku gospodarczym 2020. Ponadto ten renomowany producent sprzętu rolniczego i komunalnego odnotował wzrost obrotów o 15% w porównaniu z rokiem poprzednim.

ZA-TS4200_NewHolland_d0_kw_DJI_0898
2021-03-15

Skuteczny rozsiew nawozu: Większe plony dzięki kalkulatorowi rozsiewu granicznego AMAZONE

Dla optymalnego ustawienia przy rozsiewie nawozu firma Amazone oferuje różne usługi i rozwiązania techniczne. Precyzyjny i dostosowany do potrzeb rozsiew odgrywa decydującą rolę w obniżaniu kosztów i w ochronie środowiska. Specjalnie do rozsiewu granicznego rozsiewacze nawozów Amazone wyposażone są w zintegrowany system rozsiewu granicznego AutoTS, który sprawdził się już ponad 10 000 razy. Za pomocą nowego kalkulatora rozsiewu granicznego można teraz określić dodatkowy...

Precea4500-2C_MasseyFerguson_d0_kw_DJI_036_mit_Logo
2021-03-08,

Egzamin zdany celująco: Precea 4500-2CC Super i sekcja wysiewająca PreTeC zostały uznane przez Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG

W lutym 2021 roku Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG opublikowało dwa sprawozdania z badań siewnika punktowego Precea 4500-2CC Super oraz sekcji wysiewającej PreTeC. Seria Precea to najnowsza generacja siewników punktowych pracujących z dużymi prędkościami firmy Amazone.

Frontpacker_Tigges_Amazone_DSC02250_d1_210216
2021-02-18, Hasbergen-Gaste

Amazone uzupełnia swoją ofertę o wały Tigges

W grudniu 2020 roku firma Amazonen-Werke rozpoczęła współpracę z firmą Gebr. Tigges GmbH & Co. KG w Oelde. Firma Tigges jest jznana od pokoleń w branży maszyn rolniczych z profesjonalnej techniki wałów i ugniataczy i w przyszłości uzupełni ofertę produktów Amazone w tym segmencie. Oznacza to, że w przyszłości partnerzy handlowi i klienci Amazone będą mogli polegać na wieloletnim doświadczeniu firmy Tigges w zakresie celowego i określonego dla danego miejsca...