2014-11-10

Rozsiewacz nawozów ZA-TS o nowej wielkości i szerokości

Do pobierania pakietu dla mediów

Firma Amazone poszerzyła ofertę nowych rozsiewaczy nawozów serii ZA-TS o dodatkowe typy. Dzięki modułowej konstrukcji rozsiewacze ZA-TS ze zbiornikami o pojemności od 1.700 do 4.200 litrów, są teraz do dyspozycji każdego gospodarstwa i firmy świadczącej usługi

Zasadniczo wszystkie ZA-TS są wyposażone w podstawowe , głęboko tłoczone zbiorniki o pojemności 700 litrów,  bez narożników i spawów. Taki kształt umożliwia stały i równomierny spływ nawozu i dodatkowo ułatwia opróżnianie rozsiewacza z resztek rozsiewanego materiału oraz jego mycie. Różnice między typami polegają na wielkości nadstawek zbiornika oraz wytrzymałości ramy.

Obok dwóch różnych wielkości ramy rozsiewaczy Super i Ultra, modułowy program obejmuje sześć nadstawek zbiornika. Dla całkowitej pojemności  rozsiewacza 1.700 i 2.000 litrów, Amazone oferuje wąskie nadstawki o szerokości napełniania 2,22 m. Większe nadstawki z szerokością napełniania 2,71 m stosowane są w rozsiewaczach ze zbiornikiem o pojemności całkowitej 2.200, 2.700, 3.200 oraz 4.200 litrów.

Przy masie użytkowej 3.200 kg oraz szerokości roboczej do 36 m ze zoptymalizowaną pozycją punktu ciężkości, rozsiewacze ZA-TS Super można łączyć z nadstawkami od 1.700 do 3.200 l. Na mocniejszej ramie ZA-TS Ultra o masie użytkowej 4.500 kg i szerokości roboczej do 54 m montuje się nadstawki zbiornika pozwalające osiągać pojemność całkowitą od 2.200 do 4.200.
Do wyposażenia wszystkich modeli należy także mechanizm rozsiewający TS z układem rozsiewu granicznego Auto TS w całości wykonany z najlepszej, nierdzewnej stali. Z wyposażeniem do rozsiewu granicznego, które operator może włączać i wyłączać podczas jazdy, nawóz podawany jest dokładnie do granicy pola. W ten sposób niemożliwe dotychczas nawożenie krańcowych stref pola jest teraz wykonywane z najwyższą precyzją rozdziału poprzecznego. Efektem jest znaczący wzrost plonów uzyskiwanych w strefie krawędzi pola.

Wszystkie rozsiewacze ZA-TS dysponują także elektroniką obsługową w systemie ISOBUS. Dzięki ISOBUS można wykorzystywać do obsługi terminale Amatron 3, CCI 100 oraz Amapad lub każdy inny terminal ISOBUS. Rozsiewacze jako wyposażenie opcjonalne mogą posiadać wagę oraz  czujnik nachylenia.

Wszystkie typy rozsiewaczy dostępne są w wersji Tronic  lub Hydro. Podczas gdy wersje Tronic są do dyspozycji z mechanicznym napędem tarcz rozsiewających i ośmiostopniowym włączaniem sekcji szerokości z dopasowaniem dawki rozsiewu, to wersje Hydro z tarczami rozsiewającymi napędzanymi hydraulicznie pozwalają na dopasowanie dawki rozsiewu oraz liczby obrotów tarcz rozsiewających z zachowaniem ośmiostopniowego włączania sekcji szerokości. Obie wersje można wzbogacić także w automatyczne włączanie sekcji szerokości w oparciu o GPS-Switch.

Do obsługi rolowanych plandek rozsiewaczy, Amazone proponuje do wyboru obsługę ręczną lub zdalną, hydrauliczną. Alternatywę dla uchylnych i obrotowych kółek transportowych  stanowi prosty zestaw postojowy na płozach.

Amazone: Düngerstreuer ZA-TS mit neuen Größen und Breiten

Alle

Amazone_Pantera 4503_Profihopper 1250_Precea 4500-2CC Super
2021-04-22, Hasbergen-Gaste

Grupa AMAZONE kontynuuje dynamiczny wzrost

Grupa Amazone przekroczyła próg 500 milionów obrotów w roku gospodarczym 2020. Ponadto ten renomowany producent sprzętu rolniczego i komunalnego odnotował wzrost obrotów o 15% w porównaniu z rokiem poprzednim.

ZA-TS4200_NewHolland_d0_kw_DJI_0898
2021-03-15

Skuteczny rozsiew nawozu: Większe plony dzięki kalkulatorowi rozsiewu granicznego AMAZONE

Dla optymalnego ustawienia przy rozsiewie nawozu firma Amazone oferuje różne usługi i rozwiązania techniczne. Precyzyjny i dostosowany do potrzeb rozsiew odgrywa decydującą rolę w obniżaniu kosztów i w ochronie środowiska. Specjalnie do rozsiewu granicznego rozsiewacze nawozów Amazone wyposażone są w zintegrowany system rozsiewu granicznego AutoTS, który sprawdził się już ponad 10 000 razy. Za pomocą nowego kalkulatora rozsiewu granicznego można teraz określić dodatkowy...

Precea4500-2C_MasseyFerguson_d0_kw_DJI_036_mit_Logo
2021-03-08,

Egzamin zdany celująco: Precea 4500-2CC Super i sekcja wysiewająca PreTeC zostały uznane przez Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG

W lutym 2021 roku Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG opublikowało dwa sprawozdania z badań siewnika punktowego Precea 4500-2CC Super oraz sekcji wysiewającej PreTeC. Seria Precea to najnowsza generacja siewników punktowych pracujących z dużymi prędkościami firmy Amazone.

Frontpacker_Tigges_Amazone_DSC02250_d1_210216
2021-02-18, Hasbergen-Gaste

Amazone uzupełnia swoją ofertę o wały Tigges

W grudniu 2020 roku firma Amazonen-Werke rozpoczęła współpracę z firmą Gebr. Tigges GmbH & Co. KG w Oelde. Firma Tigges jest jznana od pokoleń w branży maszyn rolniczych z profesjonalnej techniki wałów i ugniataczy i w przyszłości uzupełni ofertę produktów Amazone w tym segmencie. Oznacza to, że w przyszłości partnerzy handlowi i klienci Amazone będą mogli polegać na wieloletnim doświadczeniu firmy Tigges w zakresie celowego i określonego dla danego miejsca...