10 lis 2014

Rozsiewacz nawozów ZA-TS o nowej wielkości i szerokości

Do pobierania pakietu dla mediów

Firma Amazone poszerzyła ofertę nowych rozsiewaczy nawozów serii ZA-TS o dodatkowe typy. Dzięki modułowej konstrukcji rozsiewacze ZA-TS ze zbiornikami o pojemności od 1.700 do 4.200 litrów, są teraz do dyspozycji każdego gospodarstwa i firmy świadczącej usługi

Zasadniczo wszystkie ZA-TS są wyposażone w podstawowe , głęboko tłoczone zbiorniki o pojemności 700 litrów,  bez narożników i spawów. Taki kształt umożliwia stały i równomierny spływ nawozu i dodatkowo ułatwia opróżnianie rozsiewacza z resztek rozsiewanego materiału oraz jego mycie. Różnice między typami polegają na wielkości nadstawek zbiornika oraz wytrzymałości ramy.

Obok dwóch różnych wielkości ramy rozsiewaczy Super i Ultra, modułowy program obejmuje sześć nadstawek zbiornika. Dla całkowitej pojemności  rozsiewacza 1.700 i 2.000 litrów, Amazone oferuje wąskie nadstawki o szerokości napełniania 2,22 m. Większe nadstawki z szerokością napełniania 2,71 m stosowane są w rozsiewaczach ze zbiornikiem o pojemności całkowitej 2.200, 2.700, 3.200 oraz 4.200 litrów.

Przy masie użytkowej 3.200 kg oraz szerokości roboczej do 36 m ze zoptymalizowaną pozycją punktu ciężkości, rozsiewacze ZA-TS Super można łączyć z nadstawkami od 1.700 do 3.200 l. Na mocniejszej ramie ZA-TS Ultra o masie użytkowej 4.500 kg i szerokości roboczej do 54 m montuje się nadstawki zbiornika pozwalające osiągać pojemność całkowitą od 2.200 do 4.200.
Do wyposażenia wszystkich modeli należy także mechanizm rozsiewający TS z układem rozsiewu granicznego Auto TS w całości wykonany z najlepszej, nierdzewnej stali. Z wyposażeniem do rozsiewu granicznego, które operator może włączać i wyłączać podczas jazdy, nawóz podawany jest dokładnie do granicy pola. W ten sposób niemożliwe dotychczas nawożenie krańcowych stref pola jest teraz wykonywane z najwyższą precyzją rozdziału poprzecznego. Efektem jest znaczący wzrost plonów uzyskiwanych w strefie krawędzi pola.

Wszystkie rozsiewacze ZA-TS dysponują także elektroniką obsługową w systemie ISOBUS. Dzięki ISOBUS można wykorzystywać do obsługi terminale Amatron 3, CCI 100 oraz Amapad lub każdy inny terminal ISOBUS. Rozsiewacze jako wyposażenie opcjonalne mogą posiadać wagę oraz  czujnik nachylenia.

Wszystkie typy rozsiewaczy dostępne są w wersji Tronic  lub Hydro. Podczas gdy wersje Tronic są do dyspozycji z mechanicznym napędem tarcz rozsiewających i ośmiostopniowym włączaniem sekcji szerokości z dopasowaniem dawki rozsiewu, to wersje Hydro z tarczami rozsiewającymi napędzanymi hydraulicznie pozwalają na dopasowanie dawki rozsiewu oraz liczby obrotów tarcz rozsiewających z zachowaniem ośmiostopniowego włączania sekcji szerokości. Obie wersje można wzbogacić także w automatyczne włączanie sekcji szerokości w oparciu o GPS-Switch.

Do obsługi rolowanych plandek rozsiewaczy, Amazone proponuje do wyboru obsługę ręczną lub zdalną, hydrauliczną. Alternatywę dla uchylnych i obrotowych kółek transportowych  stanowi prosty zestaw postojowy na płozach.

Amazone: Düngerstreuer ZA-TS mit neuen Größen und Breiten